UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Moje serce należy do Ciebie

Alessio Puleo

„Moje serce należy do Ciebie”

Ferie zimowe postanowiłam spędzić z literaturą młodzieżową, dlatego przeczytałam utwór Alessio Puleo pt. „Moje serce należy do Ciebie”.

Książka opowiada historię dwojga nastolatków, których łączy coś niezwykłego. Alex dziwi się, że Ylenia trzyma go na dystans, gdyż nie zna skrywanej przez nią tajemnicy. Chłopak nie daje za wygraną, bo jest przekonany o łączącym ich uczuciu.

Czytaj więcej...

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Jack Thorne

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko”

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” jest kontynuacją serii ze świata Harry'ego Pottera. To już ósma część uniwersum czarodziejów. Jej autorem jest Jack Thorne. Na wstępie warto zaznaczyć, że tak naprawdę to scenariusz do sztuki filmowej autora, a nie powieść, jak w przypadku poprzednich części autorstwa J.K. Rowling. Wiąże się z tym brak długich opisów miejsc akcji czy emocji bohaterów i to jest jedyny minus, jaki mogę zarzucić Thornowi.

Czytaj więcej...

Cztery płatki śniegu

Joanna Szarańska

„Cztery płatki śniegu”

W czasie ferii zimowych przeczytałem książkę Joanny Szarańskiej pt. „Cztery płatki śniegu”. Stwierdziłem, że krótka historia o życiu zwykłych ludzi osadzona w niezwykłej atmosferze świąt jest idealnym wyborem na czas odpoczynku.

Autorka opisała w książce życie mieszkańców bloku, którzy choć tworzą wspólnotę, tak naprawdę wiedzą o sobie niewiele.

Czytaj więcej...

Moje serce należy do ciebie

Alessio Puelo

„Moje serce należy do ciebie”

Akcja powieści rozgrywa się w Kolumbii oraz we Włoszech. Osiemnastoletnia dziewczyna – Ylenia toczy beztroskie życie u boku rodziny i przyjaciół. Zmienia się to diametralnie, gdy dowiaduje się od swojego ojca o przeprowadzce do Włoch – swojego ojczystego kraju. Nie chce tego robić, lecz tak naprawdę nie zna prawdziwego powodu tej decyzji.

Czytaj więcej...

Życie to mecz

Paweł Zagumny

„Życie to mecz”

Książka „Życie to mecz” to autobiograficzna opowieść o życiu najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki – Pawła Zagumnego. Polski siatkarz opisuje w niej całkowicie szczerze swoją siatkarską historię na sam szczyt, przez liczne zakręty, przeszkody oraz kłody rzucone mu pod nogi przez los. Są w niej zawarte zarówno chwile triumfu, jak i chwały.

Czytaj więcej...

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ