UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Z wizytą w Bawarii 2018

Uczniowie ZSOiZ w Krobi – już po raz kolejny - mogli wziąć udział w integracyjnym wyjeździe do Niemiec, a konkretnie, do pięknego miasta w Bawarii – Bad Wörishofen. Wymianę polsko – niemiecką możemy śmiało nazwać już naszą lokalną tradycją. A co za tym idzie? Za każdym razem, wracając w te malownicze tereny, czujemy się jak we własnych domach.

Każdego roku witamy siebie nawzajem z otwartymi ramionami i z szerokim uśmiechem na twarzy. Tym razem również tak było. Pomimo początkowych utrudnień na drodze, spowodowanych pogodą, cała podróż przebiegła wszystkim niezwykle szybko, co więcej - w przyjacielskiej atmosferze. Po przyjedzie do szkoły, zostaliśmy przywitani przez dyrekcję i nauczycieli, a później wszyscy powędrowaliśmy do swoich "nowych" domów. Niedziela była DNIEM Z RODZINĄ, dlatego każdy z nas miał w tym czasie przygotowane inne atrakcje i zajęcia. Jedni odpoczywali w popularnych, uzdrowiskowych termach, inni zwiedzali miasto, poznawali nowe smaki, ale też spacerowali i rozmawiali, dowiadując się czegoś nowego o sobie nawzajem. Poniedziałek był pierwszym dniem w szkole. Podzieleni zostaliśmy na trzy grupy: KUCHNIA, RZEMIOSŁO i DEBATA. Przez kolejne dni wszyscy razem współpracowaliśmy w tych projektach. W kuchni gotowaliśmy przepyszne dania, które później kosztowaliśmy w dzień pożegnania. W grupie rękodzielniczej robiliśmy czapki na szydełku. Oczywiście nie każdemu to się udawało, ale było przy tym mnóstwo frajdy i śmiechu. Ostanie zajęcia odbywały się pod hasłem: „Nasze rodziny dawniej i dziś”. Jednego dnia zorganizowano nam turniej sportowy z nagrodami, w którym brali udział opiekunowie obu grup. Wszyscy porozumiewaliśmy się w języku angielskim, dzięki czemu nasze umiejętności językowo - komunikacyjne zyskały wyższy poziom. Jedną z wielu atrakcji było też zwiedzanie najpopularniejszego zamku w Niemczech - Neuschwanstein. Co więcej, udało nam się osobiście przejść przez most znajdujący się nad przepaścią - Hihgline179 (znajdowaliśmy się wtedy w Austrii). Odwiedziliśmy władze miasta Mindelheim, a przy tym zwiedziliśmy ciekawe i zabytkowe tereny. Niestety, wszystko, co dobre, zawsze szybko się kończy, dlatego nasz tygodniowy pobyt w powiecie Unterallgau również musiał dobiec końca. Myślę, że każdy z nas wrócił do Polski z pewnym bagażem doświadczeń. Poznaliśmy nową kulturę i zawarliśmy przyjaźnie na całe życie, a pojęcia typu: piknik na dworze, cup song, czy PETZ, na pewno długo zostaną w pamięci uczestników wymiany.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ