UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

„Stairway to haven” - hotel, nasz wspólny projekt polsko-niemiecki

21 marca – w sobotni wieczór - niektórzy uczniowie ZSOiZ w Krobi oczekiwali wraz ze swoimi rodzinami na kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły Berufliche Schulen w Bad Wörishofen. Z radością powitali kilku znajomych z poprzedniej wizyty w Niemczech oraz tych, których wcześniej nie mieli okazji poznać. Po krótkim powitaniu przez pana dyrektora Lecha Bema, niemieccy uczniowie udali się do goszczących ich przez tydzień rodzin.

 W poniedziałek wszyscy uczestniczący w wymianie zwiedzali Wrocław: Stare Miasto, Sky Tower i Afrikarium.

W kolejnych dniach – w godzinach przedpołudniowych - uczniowie pracowali w szkole. Wykonywali zadnia, które wcześniej sobie wyznaczyli, aby zrealizować projekt „Changes/chances@work”.Każda z czterech grup pracowała solidnie i wszystkie zaplanowane zadania zostały wykonane wzorcowo. A zadań było sporo: przygotowanie modelu pracownika SPA dla zawodów: recepcjonista, kosmetyczka, sprzątaczka, sporządzenie ogłoszeń – ofert pracy do mediów i do urzędu pracy, aplikacji zawodowych – podania o pracę, CV, przygotowanie rozmów kwalifikacyjnych, które następnie zostały sfilmowane.

Popołudnia zarezerwowane były na poznawanie okolicy i wspólne spędzanie czasu wolnego.

Młodzież spotkała się z Burmistrzem Krobi w Pałacu na Fosie i z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Goście poznawali Krobię podczas gry miejskiej. W czasie wyjazdu do Gostynia - do Auto Muzeum - podziwiali kolekcję starych samochodów, która wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko męskiej części grupy. We wtorkowe popołudnie uczniowie spotkali się w szkolnej hali na rozgrywkach sportowych.

Tygodniowy pobyt niemieckich gości zakończył wieczór, kiedy to młodzież w formie zabawnej prezentacji pokazała zaproszonym gościom i rodzicom, jak spędzili wspólnie ten czas. Zaprezentowali m. in. jedną z przygotowanych rozmów kwalifikacyjnych. Był to również czas podziękowań za wspólne chwile, gościnę, wsparcie i za organizację tej edycji wymiany szkolnej.

27 marca młodzież niemiecka z żalem opuściła naszą szkołę i oczekuje rewizyty w Bad Wörishofen. Będzie to możliwe już w październiku, kiedy uczniowie polscy i niemieccy będą wspólnie pracować nad realizacją drugiej części projektu w ramach konkursu „Changes/chances@work”, ogłoszonego przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, którego jesteśmy finalistami.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ