UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Po raz piąty w Bad Wörishofen

W dniach od 5.04 do 11.04. 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi odwiedzili po raz piąty swoich przyjaciół w Bawarii, uczniów Berufsschulen w Bad Wörishofen, w powiecie Unterallgäu. Grupa składała się z 20 uczniów i 4 opiekunów.

Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce w dobrych humorach. Przed szkołą w Bad Wörishofen oczekiwali na nas dyrektor szkoły Ernst Schönhaar, nauczyciele biorący udział w wymianie oraz goszczące rodziny niemieckie. Po krótkim i bardzo przyjacielskim przywitaniu wszyscy udali się do domów. Większość uczniów poznała się już dużo wcześniej dzięki wszechobecnemu Facebookowi, stąd też nie było takiego „dreszczyka” emocji, jaki towarzyszył wcześniejszym wymianom .

W trakcie wymiany uczniowie brali udział w zajęciach projektowych w szkole, poznając się wzajemnie, oraz zwiedzali piękne okolice Bad Wörishofen. Ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach projektu zrobiła wyprawa na zamek Neuschwanstein, który należy do jednych z najpiękniejszych miejsc na świecie. Po krótkiej wspinaczce uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak mieszkał Ludwik II Bawarski. Oprócz tego zwiedziliśmy zamek Hohenschwangau, gdzie niespodzianką dla nas był przewodnik mówiący po polsku. Ale nie tylko takie wydarzenia towarzyszyły uczniom.

W trakcie przebiegającego w miłej atmosferze spotkania z Burmistrzem Bad Wörishofen, panem Gruschka, przedstawiony został film promujący miasto, jego walory turystyczne i pobliską okolicę. Dużym wydarzeniem była też wizyta w Starostwie Unterallgäu w Mindelheim, gdzie w czasie spotkania dyrektor ZSOiZ w Krobi Lech Bem przekazał panu Staroście pamiątkowy grawer z okazji 10-lecia współpracy między Berufsschulen w Bad Wörishofen a ZSOiZ w Krobi.

Podsumowaniem tygodniowego pobytu w Bawarii było spotkanie z rodzicami, uczniami i wszystkimi pracownikami obu szkół, zaangażowanymi w wymianę uczniowską. Obie grupy przedstawiły prezentację multimedialną obrazującą wspólną pracę projektową. W czasie tego spotkania dyrektor Lech Bem podziękował za 10– letnią współpracę i również przekazał pamiątkowy grawer sporządzony w języku polskim i niemieckim.

Mamy nadzieję, że w następnych latach będą się odbywały kolejne spotkania młodzieży z Polski i Niemiec. 

 

Wszystkie dotychczasowe projekty były współfinansowane ze środków
POLSKO - NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY    

Bawaria 01.JPG Bawaria 02.JPG Bawaria 03.JPG Bawaria 04.JPG Bawaria 06.JPG Bawaria 09.JPG

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ