UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Polsko - Ukraińska Współpraca Młodzieży

W dniach od 28.09 do 6.10.2013 roku młodzież ZSOiZ uczestniczyła w wycieczce do Kijowa. W tym roku po raz pierwszy towarzyszyli nam krobscy gimnazjaliści.

W drodze do stolicy Ukrainy zwiedzaliśmy Lwów, po którym oprowadziła nas grupa aktorów – przewodników. Dzięki kunsztowi aktorskiemu oprowadzających, wyprawa po magicznym mieście, w którym znajduje się ponad pięćdziesiąt procent zabytków dzisiejszej Ukrainy, okazała się największą i niezapomnianą atrakcją naszej wyprawy. Wieczorem, mimo zmęczenia, młodzież polsko – ukraińska wspaniale bawiła się przy rytmach muzyki, brała udział w wielu konkurencjach sprawnościowych, manualnych i intelektualnych, które miały na celu integrację młodzieży obu państw. Kolejną atrakcją w drodze do Kijowa, było zwiedzanie  zamku w Dubnie, w którym  mieści się muzeum historyczne z zachowaną do dziś częścią starych lochów. Zafascynowani mnóstwem nadzwyczajnych wrażeń przyjechaliśmy do Kijowa, gdzie ciepło i serdecznie każdego z nas przyjęła ukraińska rodzina.

W trakcie pobytu w stolicy Ukrainy nasi przyjaciele zapewnili nam mnóstwo atrakcji, wśród których był pobyt w obserwatorium astronomicznym oraz w Experymentarium, gdzie uczniowie skorzystali z interaktywnych stanowisk i eksponatów, prowadzili doświadczenia i obserwacje, zgłębiali tajniki świata. Poprzez zabawę zdobywali wiedzę o najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Kultury Ludowej na Ukrainie, w którym własnoręcznie wykonali lalkę charakterystyczną dla tego regionu. Mnóstwo emocji wśród młodzieży budziła imponująca kolekcja powojennych samolotów i śmigłowców zarówno wojskowych, jak i cywilnych w Muzeum Lotnictwa. W czwartkowy wieczór uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w gmachu opery kijowskiej balet pod tytułem „Śpiąca królewna”. Ogromne wrażenie wywarły na nich monumentalne i realistyczne dekoracje, ruch artystów oraz przepiękna muzyka.

W ramach wymiany międzynarodowej uczniowie brali udział w projekcie pod tytułem „Ja Europejczyk”. Uczniowie rzetelnie pracowali w poszczególnych grupach, a wyniki swojej pracy zaprezentowali w obu językach na uroczystym podsumowaniu projektu.

Po tygodniu pełnym wrażeń i nadzwyczajnych przeżyć przyszedł czas na rozstanie z przyjaciółmi z Ukrainy. Ze łzami w oczach wsiadaliśmy do autobusu, planując kolejne spotkanie. Dziś możemy powiedzieć, że było warto! Zawarliśmy interesujące znajomości, a liczne zdjęcia zrobione podczas pobytu na Ukrainie wywołują uśmiech na twarzach za każdym razem, kiedy na nie spojrzymy.

Ukraina01.JPG Ukraina24.JPG Ukraina45.JPG

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ