UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 201 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

Tegoroczna wymiana szkolna z uczniami i nauczycielami z Bad Wörishofen według nas, jej uczestników, minęła niezwykle szybko. A to za sprawą czasu, który nieubłagalnie pędził, my czuliśmy się ze sobą fantastycznie i staraliśmy się szanować każdą chwilę spędzoną razem.

Cała wymiana rozpoczęła się przybyciem niemieckich gości do naszej szkoły w poniedziałkowy wieczór 8 kwietnia. Po rozparcelowaniu wszyscy polscy gospodarze udali się do domów ze swoimi partnerami z Niemiec. Zajęcia projektowe rozpoczęły się we wtorek. Młodzież polsko-niemiecka została podzielona na 3 grupy i przez następne dni realizowała na zmianę różnorodne prace zręcznościowe. Mieliśmy okazję: malować i wypalać inicjały w drewnie w krobskim Muzeum Stolarstwa i Biskupizny im. prof. R.T.Hałasa, przyozdabiać gliniane „pisanki” w DPSie w Chwałkowie oraz gotować potrawy w szkolnej klasopracowni gastronomicznej. Ponadto zostaliśmy ugoszczeni przez burmistrza Krobi p.Sebastiana Czwojdę oraz starostę gostyńskiego p.Roberta Marcinkowskiego. Cały czwartek spędziliśmy we Wrocławiu. Najpierw zwiedziliśmy dokładnie miasto, a później mogliśmy nieco odpocząć w ramach czasu wolnego w jednej z wrocławskich galerii handlowych. W piątek dokończyliśmy prace projektowe, czego efektem końcowym było popołudniowe spotkanie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi podsumowujące wymianę. Sobotni dzień również możemy zaliczyć do udanych, a to za sprawą wyjazdu całej grupy do Leszna. Mogliśmy się zrelaksować kąpiąc się w krytej pływalni lub grając w kręgle

W taki oto sposób dobiegła końca wymiana uczniowska ze szkołą w Bad Wörishofen. Niedzielnego poranka niemieccy goście ruszyli w drogę powrotną do swojej ojczyzny. Część z nas przy pożegnaniu miała łzy w oczach. Wspólne spotkania wieczorami, integracja, nowe znajomości tak bardzo wryły się nam w świadomość i pamięć, że trudno wszystkim było pogodzić się z końcem wymiany. Liczymy na to, iż kolejne będą równie udane i zabawne jak tegoroczna.

Zajęcia w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi.

W Muzeum Stolarstwa i Biskupizny uczniowie zwiedzili starą fabrykę mebli oglądając maszyny i narzędzia ręczne używane przez stolarzy na przestrzeni lat. Podziwiali również ludowe stroje biskupiańskie w Biskupiańskiej Izbie. Po zwiedzaniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych. Wszystkie grupy wzięły udział w zajęciach piśmienniczych podczas których pisali gęsimi piórami i stalówkami w obsadce. Potem dekorowali drewniane przedmioty: ramki, kubeczki i pudełeczka. Staną się one pamiątką z Muzeum Stolarstwa i Biskupizny i Polski.

GALERIE

W KUCHNI

WTOREK 09.04.2013

ŚRODA 10.04.2013

WYJAZD DO WROCŁAWIA 11.04.2013 

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ