UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 189 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Inne spojrzenie na III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza

9 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich licealnych oraz czwartej klasy technikum mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Dziady”. Aktorzy TEATRU FORMA Z BIAŁEGOSTOKU zawitali do ZSOiZ w Krobi, aby pokazać młodzieży najciekawsze sceny dramatu Adama Mickiewicza.   

  Spektakl przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały, dlatego przedstawienie to zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych.

Celem spektaklu było przede wszystkim spojrzenie na dzieło od strony bohaterów – ich dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. SCENOGRAFIA stworzona była tak, aby można w sposób zaskakujący zmieniać pole gry na oczach widzów.

SCENY zawarte w przedstawieniu:

1. Konrad sam w celi.

2. Wigilia w celi (scena w więzieniu).

3. Wielka Improwizacja.

4. Egzorcyzmy ks. Piotra.

5. Salon Warszawski-Widzenie ks. Piotra.

6. Pan Senator (rozmowa z Panią Rollison).

7. Rozmowa Konrada z ks. Piotrem.

 

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ