UA-140650925-1

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00 14 Days

GŁÓWNA NAGRODA ZA „DRUGIE ŻYCIE” DLA ZSOiZ W KROBI!

W październiku 2018 roku rozpoczęła się nasza przygoda z kampanią “Drugie życie - transplantacja. Masz dar uzdrawiania”. Właśnie wtedy udaliśmy się do Poznania na inaugurację akcji “machina ruszyła”.

Robiliśmy wszystko, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i zwiększyć świadomość społeczną na temat transplantacji.

W tym celu zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, do których zaliczyć możemy: konkurs na plakat “Transplantacja to życie”, konferencję z lekarzem i osobami po przeszczepie oraz happening ulicami Krobi.

Zorganizowaliśmy także konferencję podczas krobskiego finału WOŚP oraz zebrania z rodzicami, które zostały poprzedzone inscenizacją pod hasłem „Życie po przeszczepie”. Przygotowaliśmy także wystawy tematyczne, które przez pewien czas można było obejrzeć w GCKiR w Krobi oraz w tutejszym kościele parafialnym. W marcową sobotę pojawiliśmy się także na ulicach naszego miasta. Nie mogło nas zabraknąć podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole oraz Biegu Wiosny w Karcu, gdzie nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wszędzie, gdzie byliśmy, rozdawaliśmy oświadczenia woli i zaprojektowane przez nas ulotki, a także odpowiadaliśmy na zadawane pytania i staraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po zakończeniu działań sporządziliśmy raport, a 28 maja 2019 roku udaliśmy się do Poznania, gdzie w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyliśmy w zakończeniu tegorocznej edycji kampanii, podczas którego podsumowano całą akcję i nagrodzono najlepsze szkoły.

Otrzymaliśmy Nagrodę Główną, podziękowania dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w kampanię, a także czek charytatywny na 2000 złotych, który ucieszył nas najbardziej, gdyż dzięki tym funduszom, przy pomocy Stowarzyszenia “Ziemia Krobska”, będziemy mogli pomóc uczennicy naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten prezent sprawi radość i przyczyni się do zmiany jej życia na lepsze.

nagroda 1.jpg nagroda 3.jpg nagroda 4.jpg