MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 224 Days

Niecodzienna lekcja języka angielskiego!

13 marca 2018 roku ZSOiZ w Krobi odwiedzili Dicle i Aykut z Turcji. W ramach programu European Voluntary Service mieszkają oni od kilku miesięcy w Lesznie, spotykają się z uczniami, aby wspólnie poznawać różnorodność kulturową krajów Europy i doskonalić swój angielski.

Klasy 1b, 1a, 2a i 2b, uczestniczące w prezentacjach przeprowadzonych przez gości, miały szansę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat Turcji i projektu EVS, który jest ciekawą możliwością edukacji pozaszkolnej. Dicle i Aykut okazali się niezwykle ekspresyjnymi osobami. Bariera językowa nie powstrzymała nikogo przed zasypaniem ich pytaniami, na które odpowiadali z uśmiechem. Był to dla uczniów świetny sprawdzian umiejętności z zakresu języka angielskiego w wyjątkowej formie. Na zakończenie młodzi gospodarze oprowadzili gości po szkole. Tego dnia opuścili ją zmęczeni, ale bogatsi o niezapomniane doświadczenie.

European Voluntary Service to akcja programu "Młodzież w działaniu" Unii Europejskiej. EVS umożliwia międzynarodową wolontarystyczną pracę młodych ludzi z całej Europy. W ten sposób Unia Europejska wspiera projekty kulturalne, socjalne i ekologiczne. Wolontariat Europejski to akcja umożliwiająca wolontariuszom podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu. Powstał po to, by młodzi ludzie mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój przez doświadczenia związane z edukacją pozaformalną. W Wolontariacie Europejskim może uczestniczyć każdy w wieku 18-30 lat. Pobyt w zagranicznej organizacji trwa 2-12 miesięcy.

Rozmowa z Dicle i Aykutem dla niektórych była też przedsmakiem tego, co czeka ich już niebawem, na wymianie w Niemczech :)