UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 76 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Turniej piłki ręcznej 2015

W naszej szkole 6 listopada br. gościliśmy żeńskie drużyny szczypiornistek z gostyńskiego liceum oraz Pogorzeli. Reprezentacje  zjawiły się by jak co roku rozegrać turniej piłki ręcznej na szczeblu powiatowym. Ze względu na to, że do zmagań przystąpiły zaledwie 3 drużyny – wszystkie miały zagwarantowane miejsce na podium.

Mecze były rozgrywane „każdy z każdym” i trwały 2x15 minut. Pierwsze starcie rozegrało się pomiędzy Krobią a Pogorzelą. Gospodarze do połowy dzielnie walczyli lecz do przerwy wynik wynosił 4:1 dla drużyny gości. Po rozpoczęciu drugiej połowy gra nie układała się na korzyść Krobi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:2 i zwycięstwem mogły cieszyć się dziewczęta z Pogorzeli, które nie miały dużo czasu na odpoczynek, gdyż po kilku minutach stanęły oko w oko z licealistkami z Gostynia. Spotkanie tych dwóch drużyn było wyrównane. Szala zwycięstwa przechylała się raz ku jednemu, raz ku drugiemu zespołowi. Potyczka zakończyła się zwycięstwem 10:7 dla Pogorzeli, mimo iż ta drużyna nie wykorzystała 3 rzutów karnych podyktowanych przez arbitra. Podwójna wygrana otworzyła dziewczynom furtkę by z pierwszego miejsca awansować do mistrzostw rejonu. O drugie miejsce zawalczyły Krobia i Gostyń. Mecz był niezwykle zacięty. Nie brakowało karnych minut za faule, groźnych sytuacji, genialnej gry zarówno defensywnej jak i ofensywnej obu drużyn. Wicemistrzyniami zostały szczypiornistki z Krobi, które uzyskały przewagę nad przeciwnikiem 5:3. Za zaangażowanie, walkę do samego końca, poświęcenie i umiejętności należą się zasłużone gratulacje  dla wszystkich dziewczyn z drużyn.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ