UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 215 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2019

Zgodnie ze szkolną tradycją w listopadzie, kiedy grunt pod stopami pierwszoklasistów jest już rozeznany, Samorząd Uczniowski organizuje oficjalne „Otrzęsiny”. Ich termin utrzymywany jest w tajemnicy do ostatniej chwili i nikt, poza wąską grupą wtajemniczonych, nie zna konkurencji, z jakimi przyjdzie się zmierzyć nowym koleżankom i kolegom.

W tym roku uroczyste ślubowanie i poprzedzająca je zabawa musiały zostać podzielone na dwa dni, a każdego z nich w auli zgromadziło się po pięć klas razem ze swoimi wychowawcami. Wszyscy rywalizowali o tytuł „Superpierwszaków” i słodkie upominki. Każda z konkurencji wymagała zgłoszenia ochotników reprezentujących klasę, a zadania, które należało wykonać, miały sprawdzać: pomysłowość, sprawność, integrację, współdziałanie no i oczywiście poczucie humoru. Nie obyło się bez kubka mleka, trzeba było zatańczyć lokalnego wiwata (i to z utrudnieniami), wymyślić klasowe hasło, zmieścić w obrębie małego koła jak najwięcej osób, poznać rozmiar buta kolegi lub jego datę urodzin, szybko biegać, uważnie słuchać. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięskimi zespołami są klasy: 1eZ oraz 1hT.

Na zakończenie szalonych zmagań wszyscy uczniowie powtórzyli słowa przysięgi i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Każda klasa spotkanie w auli zwieńczyła zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ