UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 149 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

NIECODZIENNA WIZYTA W PRZEDSZKOLU

25 października był dniem pełnym emocji dla tegorocznych maturzystek – Oli Kryłowskiej i Zosi Andrzejewskiej. Tuż po próbnym egzaminie maturalnym z języka angielskiego miał miejsce drugi tego dnia test z tegoż przedmiotu. Dziewczyny udały się do Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi, by podzielić się swoją wiedzą z dziećmi z grupy „Biedronek”.

Ta niecodzienna lekcja rozpoczęła się oczywiście od przywitania z młodszymi kolegami i koleżankami. Następnie dzieci, przy pomocy obrazków, które były jednocześnie kolorowanką na „wolną chwilę”, nauczyły się kilku angielskich słówek, np. świnka – pig, których znajomość była przydatna w zrozumieniu później przeczytanej bajki. Przedszkolacy, znając tych kilka wyrazów, bez problemu odpowiedzieli na zadaną im zagadkę:

„Jak myślicie, jaką bajkę dzisiaj przeczytamy?”.

Zgodnie z odpowiedzią dzieci, przyszłe maturzystki przeczytały im bajkę pt. „Trzy małe świnki” w obu językach.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uśmiechy malowały się zarówno na twarzach przedszkolaków jak i młodych nauczycielek. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnej lekcji.

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ