UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 149 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Za wolność waszą i naszą…

W piątek - 18 października 2019 roku - uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi uczestniczyli w prelekcji z udziałem weteranów misji pokojowych i stabilizacyjnych w Afganistanie oraz Iraku. W czasie spotkania obecni byli też przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Weterani opowiadali o tym, jak wyglądała ich służba, jakie powierzano im zadania oraz jakie były cele misji. W trakcie prezentacji nie zabrakło konkursów związanych z misjami. Za prawidłową odpowiedź można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

Jednak największą atrakcją okazało się bezpośrednie połączenie przez Skype’a z naszymi żołnierzami stacjonującymi w bazie Bagram. Zadawanie pytań na temat przebiegu służby w Afganistanie wzbudziło największe zainteresowanie wśród młodzieży biorącej udział w spotkaniu.

weterani 1.jpg weterani 2.jpg weterani 3.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ