UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Góry - moja pasja

Nazywam się Filip Jankowiak i jestem uczniem 3 klasy technikum budowlanego. Od 2 lat trenuję wspinaczkę sportową, a całkiem niedawno spróbowałem swoich sił we wspinaczce wysokogórskiej.

Swoją pasję odkryłem podczas pierwszej wizyty w nowo otwartej wówczas
siłowni przy ZSPiG w Krobi.

Już od początku całą moją uwagę skupiła ścianka wspinaczkowa, na którą niedługo potem zacząłem uczęszczać regularnie. Dzięki determinacji bardzo szybko dostrzegłem efekty treningów. Predyspozycje kondycyjne i siłowe rozwijałem ćwicząc na drążku, natomiast technikę doskonaliłem wspinając się po kolejnych szczeblach ścianki. Kilkakrotnie zwiększałem intensywność, długość i trudność poszczególnych baldów – określonych tras wchodzenia na górę.

Po pewnym czasie zdecydowałem się wziąć udział w profesjonalnych zawodach. Do największych sportowych imprez wspinaczkowych, w których uczestniczyłem mogę zaliczyć m.in.:

  1. III Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe „Push the limits” – Avatar, Kraków,
  2. Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe „ANTY grawitacja” – Krajalnia i ClimbingSpot, Poznań,
  3. Międzynarodowe Zawody Wspinaczkowe „50UKA” - Blocko, Warszawa,
  4. II Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe „Bydgoska Arachnofobia” – Spider, Bydgoszcz,
  5. I oraz II edycja Ogólnopolskich Zawodów „Spot Master” – ClimbingSpot, Poznań,
  6. międzynarodowe zawody wspinaczkowe „BlokoBlisko Contest 2014” – BlokoBlisko, Kalisz.

Zapragnąłem również zdobywać górskie szczyty. Za uzbierane oszczędności zakupiłem profesjonalny sprzęt alpinistyczny, w tym: raki, czekany, ubranie z gore tex’u, bieliznę termoaktywną, liny, ekspresy, friendy, kości, itp. Dotychczas odbyłem trzy zimowe wędrówki po szczytach polskich Tatr. Zdobyłem m. in. Szpiglasowy Wierch, Kozi Wierch, Gładką Przełęcz oraz Świnicę. Moim kolejnym celem jest zawojowanie szczytów: Grossglocknera (w lipcu), Mont Blanc od strony francuskiej (w sierpniu), pod koniec roku Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu, a na początku 2015 roku - Peak Lenina w Pamirze.

                Nie mam określonych marzeń, kieruję się celami, jakie mam zamiar osiągnąć. Moim największym życiowym pragnieniem jest zdobycie himalajskiego szczytu K2 zimą!

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ