UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Moje serce należy do Ciebie

Alessio Puleo

„Moje serce należy do Ciebie”

Ferie zimowe postanowiłam spędzić z literaturą młodzieżową, dlatego przeczytałam utwór Alessio Puleo pt. „Moje serce należy do Ciebie”.

Książka opowiada historię dwojga nastolatków, których łączy coś niezwykłego. Alex dziwi się, że Ylenia trzyma go na dystans, gdyż nie zna skrywanej przez nią tajemnicy. Chłopak nie daje za wygraną, bo jest przekonany o łączącym ich uczuciu.

Gdy dowiaduje się, że dziewczyna jest ciężko chora, postanawia jej pomóc, dlatego w dniu egzaminu maturalnego odbiera telefon ze szpitala z informacją o stanie Ylenii i wybiega na ulicę...

W powieści ogromne znaczenie ma wspaniale prowadzona narracja i zrozumiały język, którym posłużył się autor. Sądzę, że ciekawym elementem tego dzieła jest możliwość poznania punktu widzenia obojga młodych ludzi. Bardzo wzruszyło mnie podejście nastolatków do drugiego człowieka. Ich postawa stała się dla mnie ważną lekcją. Ogromną zaletą powieści jest też jej tytuł, który z jednej strony zdradza tematykę utworu, a z drugiej jest podsumowaniem jego treści.

Chciałabym polecić tę książkę młodym ludziom, gdyż treść została osadzona jest w realiach nastolatków i może być lekcją o tym, do czego zdolna jest prawdziwa miłość.

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ