UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Moje serce należy do ciebie

Alessio Puelo

„Moje serce należy do ciebie”

Akcja powieści rozgrywa się w Kolumbii oraz we Włoszech. Osiemnastoletnia dziewczyna – Ylenia toczy beztroskie życie u boku rodziny i przyjaciół. Zmienia się to diametralnie, gdy dowiaduje się od swojego ojca o przeprowadzce do Włoch – swojego ojczystego kraju. Nie chce tego robić, lecz tak naprawdę nie zna prawdziwego powodu tej decyzji.

Gdy przyjeżdża na miejsce, poznaje nowych znajomych, a także chłopaka – Alexa, który zostanie w jej życiu do końca. Stara się ułożyć wszystko od nowa, lecz jedna informacja to burzy. Po usłyszeniu, że przez wadę serca zostało jej kilka miesięcy życia, dziewczyna z dnia na dzień jest coraz słabsza i nie ma nadziei na przeżycie. Momentami jej świat tonie w gruzach z powodu nieporozumień, lecz nagle wszystko się zmienia, poprzez zdarzenie, które jest jednocześnie dla niej światłem oraz mrokiem.

Historia przemawia do nastolatków, jak i do dorosłych. Możemy w niej zobaczyć dwa punkty widzenia – rodziców oraz ich dziecka. Skłania ona do refleksji nad tym, co jest ważne w życiu. Autor przedstawia istotny w dzisiejszych czasach temat dotyczący transplantacji. Otwiera oczy na rzeczywistość, ukazując historię, która może zdarzyć się również nam. Dociera głęboko do naszej świadomości.

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ