UA-140650925-1

Znak Jakości Szkoły 2020

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 33 Days

Inne spojrzenie na III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza

9 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich licealnych oraz czwartej klasy technikum mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Dziady”. Aktorzy TEATRU FORMA Z BIAŁEGOSTOKU zawitali do ZSOiZ w Krobi, aby pokazać młodzieży najciekawsze sceny dramatu Adama Mickiewicza.

Spektakl przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały, dlatego przedstawienie to zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych.

Celem spektaklu było przede wszystkim spojrzenie na dzieło od strony bohaterów – ich dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. SCENOGRAFIA stworzona była tak, aby można w sposób zaskakujący zmieniać pole gry na oczach widzów.

SCENY zawarte w przedstawieniu:

1. Konrad sam w celi.

2. Wigilia w celi (scena w więzieniu).

3. Wielka Improwizacja.

4. Egzorcyzmy ks. Piotra.

5. Salon Warszawski-Widzenie ks. Piotra.

6. Pan Senator (rozmowa z Panią Rollison).

7. Rozmowa Konrada z ks. Piotrem.