UA-140650925-1

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 201 Days

PROMUJEMY TRANSPLANTACJĘ!

Zbliżając się do zakończenia tegorocznej kampanii pod hasłem “Drugie życie”, zorganizowaliśmy jeszcze kilka akcji, które miały na celu promocję transplantacji i rozpowszechnienie wiedzy na jej temat.

W sobotę, 30 marca, wraz z naszymi opiekunkami - p. Marią Jóźwiak i p. Emilią Śniegocką - wyszliśmy na ulice naszego miasta z misją uświadamiania lokalnej społeczności. Napotkanym mieszkańcom rozdawaliśmy oświadczenia woli, rozmawialiśmy, a także odpowiadaliśmy na różne pytania dotyczące przeszczepiania narządów i tkanek.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z rodzicami, które odbyło się 3 kwietnia. W to środowe popołudnie, w auli ZSOiZ w Krobi, zgromadzili się rodzice, by obejrzeć przedstawienie i wysłuchać konferencji na temat transplantacji. Przygotowaliśmy także stoisko, przy którym można było odebrać oświadczenia woli oraz zasięgnąć informacji o przeszczepianiu narządów.

W niedzielę, 14 kwietnia, podczas Drzwi Otwartych - corocznie organizowanych w ZSOiZ - również promowaliśmy transplantację. Z tej okazji zorganizowaliśmy stoisko o nazwie “Drugie życie”. Udzielaliśmy informacji na temat przeszczepiania narządów i tkanek, odpowiadaliśmy na zadawane pytania, a także rozdawaliśmy oświadczenia woli i ulotki.

Wszystkie te wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co napawa nas entuzjazmem, bo wiemy, że coraz więcej osób ma świadomość tego, jakim wielkim darem dla drugiego człowieka jest dawstwo narządów.