UA-140650925-1

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00 47 Days

Z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego …

Powstanie Wielkopolskie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. My, Wielkopolanie, powinniśmy być z niego szczególnie dumni i pielęgnować pamięć o nim.

Przez Wielkopolskę leci krzyk wolności,
Pod Kąkolewo, pod Zbąszyń, pod Żnin.
Zamilkły słowa, króluje czyn.
Łuny goreją u brzegów Noteci,
A Orzeł Biały znów w gnieździe swym gości,
Ponad Pałuki, nad Kujawy leci.

W piątek, 15 lutego 2019 roku, uczniowie ZSOiZ w Krobi uczcili 100. rocznicę powstania, które 27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu. Okolicznościowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas I LO. Młodzi artyści wierszem przedstawili rys historyczny wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku. Można było usłyszeć również pieśni patriotyczne, takie jak: „Pieśń Poznańczyków” i Pieśń Powstańców Wielkopolskich, które wywołały wzruszenie słuchaczy.

powstanie 1.jpg powstanie 2.jpg powstanie 3.jpg powstanie 4.jpg powstanie 5.jpg powstanie 6.jpg powstanie 7.jpg