UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Transplantacja darem nowego życia...

19 grudnia w auli ZSOiZ w Krobi odbyła się prelekcja związana z kampanią “Drugie życie”. Młodzi ludzie mieli okazję poznać medyczno-prawne aspekty transplantacji, które przybliżyła im pani dr Marta Sękowska. Dowiedzieli się, czym jest śmierć mózgu, kto może zostać dawcą i jak ważna jest zgoda na oddanie narządów po śmierci.

Uczniowie poznali też historię pana Jana Stępniaka (11 lat po transplantacji nerki), który uświadomił im, że ludzie po przeszczepie mogą normalnie żyć, a nawet uprawiać sport. O tym, jak doszło do przeszczepu i jak wygląda życie pana Artura po transplantacji, opowiedziała jego mama – pani Renata Szulc. Do ZSOiZ w Krobi zawitał też pan Leszek Łapawa - członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, który uświadomił młodzieży, jak ważne jest wspieranie ludzi po przeszczepie. Każdy z zaproszonych gości podkreślał to, że transplantacja jest szansą na nowe życie i najcenniejszym darem, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Podczas spotkania zostały także ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszy plakat promujący transplantację.

transplantacja 11.JPG transplantacja 12.JPG transplantacja 13.JPG transplantacja 14.JPG transplantacja 15.JPG transplantacja 16.JPG transplantacja 17.JPG transplantacja 18.JPG

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ