MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 198 Days

DRZWI OTWARTE W ZSOiZ W KROBI!

8 kwietnia 2018 roku – w niedzielny poranek – otwarte zostały bramy i drzwi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. To tego właśnie dnia uczniowie i nauczyciele zaprosili po raz kolejny w swoje progi gimnazjalistów i ich rodziców, aby mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły na rok 2018/2019.

Przybyli goście mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami, poznać zasady rekrutacji oraz – co najważniejsze – zwiedzić pod opieką starszych koleżanek i kolegów wszystkie klasy i klasopracownie, halę sportową i  aulę szkolną.

Oprócz tego na gości czekały także inne, równie ciekawe atrakcje, przygotowane przez społeczność ZSOiZ w Krobi. Wszyscy, a szczególnie ci zainteresowani klasą wojskową, mogli spróbować swoich sił na strzelnicy. W pracowni gastronomicznej ucztę dla ciała przygotowały klasy technikum żywienia. Specjał dnia to galaretka z soku z buraka i czerwonego wina z musem na bazie serka mascarpone, którą można było się delektować przy atrakcyjnie przystrojonych na tę okazję stołach. Narzędzia i wytwory swojej pracy zaprezentowali przedstawiciele technikum budownictwa. Eksperymenty chemiczne wykonywali w laboratorium licealiści - uczęszczający na  zajęcia  z  chemii w zakresie rozszerzonym - pod czujnym okiem pani Iwony Piechockiej. Ciekawą ofertę – propozycję zawodu na dziś i  jutro – przedstawili ci, którzy zachęcali do zasilenia szeregów technikum ekonomicznego, handlowego i usług fryzjerskich. Po niezwykle absorbującym spacerze można było wypić kawę i zjeść pyszne ciacho w szkolnej auli.

Tak oto zakończyła się ta uczta dla ducha, oka, ucha i ciała, czyli pełne atrakcji i wrażeń popołudnie w ZSOiZ w Krobi.