^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 172 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

SOS dla środowiska!

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, w dniu 24 października 2018 roku, wzięli udział w organizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy” – edycja IV.

Czytaj więcej...

Inauguracja kampanii “Drugie życie”

26 października wzięłyśmy udział w inauguracji kampanii “Drugie życie”. W składzie: Natalia Kempa, Agata Paikert i Zofia Andrzejewska pod opieką pani Emilii Śniegockiej wyruszyłyśmy autobusem z Krobi o 7.20.

Kiedy dotarłyśmy do Poznania czekało już na nas pierwsze zadanie jakim była gra miejska.

Czytaj więcej...

Projekt „EUROCAMPY”

Dnia 15 października 2018 uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w projekcie „ Wspólnie odkrywamy możliwości, otwierając się na europejskie nowości”. W ramach projektu zostały przeprowadzone integracyjno szkoleniowe EUROCAMPY podczas, których młodzież została zapoznana z możliwościami jakie daje jej program Erasmus+, dowiedzieli się czym jest wolontariat europejski oraz nauczyli się tworzyć Europass – Europejskie CV.

Czytaj więcej...

Kolejna wizyta w Śremie

Dnia 19 października klasy wojskowe – IbL i IIaL – wyjechały do  6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, w czasie których poznali zasady posługiwania się odzieżą ochronną L-2, maskami przeciwgazowymi  MP-6 oraz sprzętem do wykrywania skażeń.

Czytaj więcej...

Brawo Oliwia!

Czy współczesna młodzież chętnie sięga po strofy naszego narodowego poematu? Okazuje się , że mimo upływu czasu ta trudna forma dla młodych ludzi jest nadal atrakcyjna, o czym świadczył przebieg konkursowych zmagań pod hasłem #Pan Tadeusz.

Czytaj więcej...

Wyruszyli na podbój stolicy…

Młodzież ZSOiZ w Krobi już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pod hasłem "Postaw na Słońce", związanym z odnawialnymi źródłami energii. Uczniowie – kierowani przez panią Magdalenę Nowak – przez kilka miesięcy pracowali nad zadaniami, które wyznaczył im organizator konkursu.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w ZSOiZ w Krobi

3 października 2018 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odwiedzili nasi młodsi koledzy i koleżanki z Przedszkola Samorządowego “Pod Świerkami”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pod hasłem “Cała szkoła czyta dzieciom po angielsku", który jest realizowany w formie zajęć przygotowywanych przez licealistów dla przedszkolaków.

Czytaj więcej...

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ