UA-140650925-1

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00

Młodzi pisarze w ZSOiZ w Krobi

We wrześniu 2017r. - dzięki inicjatywie Pani Moniki Szwarczyńskiej – rozpoczęła się przygoda młodych pisarek z „Misją - książka!” - ogólnopolskim turniejem literackim. Każdy z uczestników napisał własne opowiadanie, którego motywem przewodnim miał być dom. Udało się stworzyć ich zbiór, który zatytułowany został „Lokator”.

Powstały różne, odmienne od siebie historie, mające swój własny charakter. W głosowaniu internetowym opowiadania zyskały duże poparcie zachwyconych czytelników – zaszczytne miejsce w TOP 25.

Dzięki Pani Agnieszce Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi, pojawiła się możliwość nagrania opowiadań w ramach projektu „Nie tylko Szwecja czyta”. W roli lektorów wystąpiły młode pisarki wraz z towarzyszącymi im koleżankami i kolegami - również absolwentami ZSOiZ w Krobi. W Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi lektorzy uczestniczyli w profesjonalnym nagraniu słuchowiska, nad czym czuwali realizatorzy nagrań - pan Krzysztof Polowczyk oraz pan Filip Konieczny.

Swoich głosów użyczyli:

Agata Paikert, Chłopak z lustra: Agata Paikert, Estera Szafrańska, Maria Konczewicz, Mikołaj Piechel; Maria Konczewicz, Afrykańskie poranki: Maria Konczewicz, Dawid Niedbała, Estera Szafrańska, Katarzyna Dykcik, Martyna Sarbinowska, Martyna Cieplik; Justyna Szpurka, Na zawsze: Justyna Szpurka, Alicja Sorbicka, Maria Andrzejewska, Maria Konczewicz, Mikołaj Piechel, Dawid Niedbała; Zofia Andrzejewska, Zakątek wspomnień: Zofia Andrzejewska, Mateusz Andrzejewski, Alicja Sorbicka, Maria Konczewicz; Amelia Gronowska, Kropla w oceanie: Maria Andrzejewska, Mikołaj Piechel; Zuzanna Surma, Córa Jowisza: Alicja Sorbicka, Maria Andrzejewska, Zofia Andrzejewska.

Nie można zapomnieć o idealnie dobranych i subtelnie wykonanych ilustracjach Zofii Walczak, które dopełniły treść książki.

W środę – 20 marca 2019r. – w auli szkolnej odbyło się podsumowanie całego przedsięwzięcia. Wszyscy zaangażowani artyści i lektorzy otrzymali książki w wersji papierowej oraz w formie audiobooka. To było niepowtarzalne doświadczenie. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że mają nadzieję na kolejną edycję projektu, w czasie której będą mieli okazję sprawdzić swoje literackie umiejętności.

promocja1.jpg promocja2.jpg promocja3.jpg promocja4.jpg promocja5.jpg