MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 224 Days

WALCZYLI W FINALE XIX WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKO-WEJ CHŁOPCÓW

Uczniowie ZSOiZ w Krobi - Szymon Turczyński i Mikołaj Nele – po wygranych eliminacjach powiatowych oraz rejonowych, stanęli w szranki Finału Wojewódzkiego w plażowej piłce siatkowej. Turniej finałowy rozegrano 12 czerwca br. we Wrzesińskich Obiektach Sportowo – Rekreacyjnych. Do rozgrywek stawiło się 16 drużyn wyłonionych z 7 rejonów województwa wielkopolskiego.

Zawody zainaugurowane zostały uroczystym otwarciem w obecności zaproszonych gości: Prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” Z. Urbańczyka, Naczelnika Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Wrzesińskiego S. Tomczaka i Prezesa pierwszoligowego KS APP Września R. Wardaka. Uzupełnieniem licznej grupy gości była przebywająca na widowni młodzież szkolna oraz pozostali sympatycy siatkówki. Duet z ZSOiZ w Krobi przegrał pierwszy mecz z reprezentacją szkoły z Konina, drugi z zawodnikami ze Śremu wygrał. Trzecie starcie - z gospodarzami - niestety zakończyło się porażką. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim sportowym poziomie. Ostatecznie zawodnicy z Krobi uplasowali się na dziewiątej  pozycji w województwie wielkopolskim. Występ duetu i zajęte przez nich miejsce należy uznać za sukces, biorąc pod uwagę dużą konkurencję siatkarską (Września, Konin, Poznań i Kalisz).

siata 1.jpg siata 2.jpg siata 3.jpg siata 4.jpg siata 5.jpg siata 6.jpg