UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 215 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

„ZNAJOMY JĘZYK OBCY”

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSOiZ w Krobi

Od 2 do 5 grudnia w ZSOiZ im. Ziemi Krobskiej w Krobi odbył się Tydzień Języków Obcych, realizowany pod hasłem „ Znajomy język obcy”. Przez kilka dni uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Poniedziałek był dniem gier i zabaw językowych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki językowe.

Podczas rozwiązywania zadań mogli korzystać z telefonów komórkowych, szukając odpowiedzi w Internecie. We wtorek uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat krajów anglo – i niemieckojęzycznych. „Jak nazywa się flaga Wielkiej Brytanii?”, „W jakich językach mówi się w Szwajcarii?” lub „Gdzie mieszka prezydent Stanów Zjednoczonych?” – to tylko kilka przykładowych pytań, na które należało odpowiedzieć, rozwiązując quiz. To jednak środa okazała się najbardziej „apetycznym” dniem Tygodnia Języków Obcych. Uczniowie klasy IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego przygotowali tradycyjne niemieckie i angielskie potrawy: niemieckie kluseczki i angielski pudding. Pozostali uczniowie również zajmowali się tematyką kulinarną. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego oglądali krótkie filmiki kulinarne. Podczas oglądania wykonywali różne zadania, związane z tematyką filmów: musieli np. określić kolejność czynności, wykonywanych podczas przygotowywania nuggetsów z kurczaka czy też uzupełnić składniki w przepisie na pyszny deser malinowy. Wszystkie zadania realizowali w języku obcym. Finał Tygodnia Języków Obcych nastąpił w czwartek. W auli odbył się Szkolny Konkurs Językowy – tym razem tylko dla klas językowych. Każda grupa miała do wykonania określone zadania: pojawiły się angielskie i niemieckie przysłowia, flagi państw europejskich i nie tylko oraz „fałszywi przyjaciele” tłumacza. Uczniowie, którzy wykonali poszczególne zadania najszybciej i najlepiej, otrzymali oceny celujące lub bardzo dobre z aktywności. Zwycięzców czwartkowego konkursu językowego ogłosimy już niebawem!

Celem Tygodnia Języków Obcych było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do nauki języka angielskiego i niemieckiego. Języka obcego nie musimy bowiem uczyć się tylko z książek. Można to robić poprzez zabawę, w grupie, korzystając z telefonów komórkowych lub nawet „gotując”. Ważne, żeby znaleźć sposób dobry dla siebie.

jezyki obce 1.jpg jezyki obce 2.jpg jezyki obce 3.jpg jezyki obce 4.jpg jezyki obce 5.jpg jezyki obce 6.jpg jezyki obce 7.jpg jezyki obce 8.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ