UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 172 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Młodzi pisarze w ZSOiZ w Krobi

We wrześniu 2017r. - dzięki inicjatywie Pani Moniki Szwarczyńskiej – rozpoczęła się przygoda młodych pisarek z „Misją - książka!” - ogólnopolskim turniejem literackim. Każdy z uczestników napisał własne opowiadanie, którego motywem przewodnim miał być dom. Udało się stworzyć ich zbiór, który zatytułowany został „Lokator”.

Powstały różne, odmienne od siebie historie, mające swój własny charakter. W głosowaniu internetowym opowiadania zyskały duże poparcie zachwyconych czytelników – zaszczytne miejsce w TOP 25.

Dzięki Pani Agnieszce Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi, pojawiła się możliwość nagrania opowiadań w ramach projektu „Nie tylko Szwecja czyta”. W roli lektorów wystąpiły młode pisarki wraz z towarzyszącymi im koleżankami i kolegami - również absolwentami ZSOiZ w Krobi. W Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi lektorzy uczestniczyli w profesjonalnym nagraniu słuchowiska, nad czym czuwali realizatorzy nagrań - pan Krzysztof Polowczyk oraz pan Filip Konieczny.

Swoich głosów użyczyli:

Agata Paikert, Chłopak z lustra: Agata Paikert, Estera Szafrańska, Maria Konczewicz, Mikołaj Piechel; Maria Konczewicz, Afrykańskie poranki: Maria Konczewicz, Dawid Niedbała, Estera Szafrańska, Katarzyna Dykcik, Martyna Sarbinowska, Martyna Cieplik; Justyna Szpurka, Na zawsze: Justyna Szpurka, Alicja Sorbicka, Maria Andrzejewska, Maria Konczewicz, Mikołaj Piechel, Dawid Niedbała; Zofia Andrzejewska, Zakątek wspomnień: Zofia Andrzejewska, Mateusz Andrzejewski, Alicja Sorbicka, Maria Konczewicz; Amelia Gronowska, Kropla w oceanie: Maria Andrzejewska, Mikołaj Piechel; Zuzanna Surma, Córa Jowisza: Alicja Sorbicka, Maria Andrzejewska, Zofia Andrzejewska.

Nie można zapomnieć o idealnie dobranych i subtelnie wykonanych ilustracjach Zofii Walczak, które dopełniły treść książki.

W środę – 20 marca 2019r. – w auli szkolnej odbyło się podsumowanie całego przedsięwzięcia. Wszyscy zaangażowani artyści i lektorzy otrzymali książki w wersji papierowej oraz w formie audiobooka. To było niepowtarzalne doświadczenie. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że mają nadzieję na kolejną edycję projektu, w czasie której będą mieli okazję sprawdzić swoje literackie umiejętności.

promocja1.jpg promocja2.jpg promocja3.jpg promocja4.jpg promocja5.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ