MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 72 Days

Zostać Żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej

7 grudnia Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi odwiedzili przedstawiciele 125. batalionu lekkiej piechoty – Leszno, wchodzącego w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Głównym celem wizyty było zachęcenie młodzieży klas maturalnych do wstąpienia w szeregi najmłodszego piątego rodzaju sił zbrojnych.

Żołnierze 125. batalionu już na samym początku wywarli ogromne wrażenie, ponieważ do szkoły przyjechali Starem 266, który wzbudził w uczniach ekscytację. Goście przeprowadzili wykład na temat organizacji i przeznaczenia WOT. Następnie zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi. Dodatkową atrakcją - przygotowaną przez żołnierzy - była możliwość rozłożenia i złożenia karabinka Beryl i pistoletu Wist. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i żołnierze musieli wrócić do koszar. Mamy nadzieję, że nas jeszcze odwiedzą.