UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 148 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Radość, pasja, sztuka

Radość, pasja, sztuka – to elementy składowe niesamowitego sukcesu Wiolety Szpruty z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, która zajęła II miejsce w Konkursie Fotograficznym dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Poznania i Wielkopolski „Książka i ja”, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.

Na konkurs, którego celem było wzbudzenie zainteresowania książką oraz otaczającym nas światem, zachęcenie młodzieży do spojrzenia na nią przez obiektyw aparatu fotograficznego i pokazania poprzez fotografię tego, co ciekawe, symboliczne, metaforyczne, wyjątkowe iwarte pokazania, wpłynęły 242 prace.

Jury podczas podsumowania konkursu zwróciło uwagę na ogromne zainteresowanie konkursem oraz na wysoki poziom otrzymanych prac konkursowych. Jeden z członków jury podczas indywidualnego omawiania nagrodzonych zdjęć Wiolety, podkreślił artystyczny aspekt ich wykonania. Uskrzydlającym momentem, podczas części nieoficjalnej, było otrzymywanie komplementów przez naszą laureatkę, wygłaszanych przez osoby uczestniczące w uroczystości.

Wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać nagrodzoną serię zdjęć Wiolety Szpruty na wystawie głównej, której otwarcia ma dokonać Wojewoda Wielkopolski 9 stycznia 2017 roku o godz. 1300 w holu Urzędu Województwa Wielkopolskiego przy ul. Niepodległości 16. Zwiedzającym będą również udostępnione wszystkie nadesłane zdjęcia, m. in. prace trzech naszych uczennic: Aleksandry Biernackiej, Amelii Gronowskiej, oraz Kingi Kwiecińskiej. Zanim jednak zostanie otwarta wystawa główna, prace laureatów konkursu będzie można zobaczyć w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, w filii na os. Oświecenia.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ