UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Sukces Michaliny

"Złóżmy im hołd i bądźmy dumni. Dumni z „Zawiszy”, dumni z tych którzy, budowali dla nas nową Polskę.  - V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

1 marca 2016 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Aby upamiętnić żołnierzy podziemia antykomunistycznego, na terenie kraju odbyły się różnego rodzaju uroczystości, koncerty pieśni patriotycznych oraz liczne konkursy. Po raz piąty zorganizowany został także Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni''.

Celem konkursu było: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, kształtowanie postaw patriotycznych i upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz wzbogacenie wiedzy historycznej o nieznane wcześniej treści na temat wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie prac o Żołnierzach Wyklętych w trzech kategoriach: praca pisemna, multimedialna, plastyczna. Prace przyjmowane były w jednym z  4 regionów: Lublin, Poznań, Szczecin, Kraków. Region „Poznań” obejmowały województwa: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie. Konkurs składał się z dwóch etapów: regionalnego i ogólnopolskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi po raz drugi wzięli udział w kolejnej edycji konkursu, przygotowując pracę multimedialną i plastyczną. Komisja składająca się przedstawicieli IPN,organizacji kombatanckich, przedstawicieli organizatorów oraz pracowników uczelni wyższych doceniła prace naszych reprezentantów.

Michalina Chudzińska - uczennica klasy IIgL - zajęła II miejsce w I etapie konkursu, w kategorii praca multimedialna pt. „Żołnierze Wyklęci – Polegaj jak na Zawiszy ”. W swojej pracy w ujmujący sposób przedstawiła bohaterów tamtych lat, którzy budowali dla nas nową Polskę.

Uroczyste podsumowanie I etapu odbyło się 27 lutego 2016 roku w Sali im. Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Serdecznie gratulujemy Michalinie i życzymy dalszych sukcesów. 

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ