UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 214 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Cztery płatki śniegu

Joanna Szarańska

„Cztery płatki śniegu”

W czasie ferii zimowych przeczytałem książkę Joanny Szarańskiej pt. „Cztery płatki śniegu”. Stwierdziłem, że krótka historia o życiu zwykłych ludzi osadzona w niezwykłej atmosferze świąt jest idealnym wyborem na czas odpoczynku.

Autorka opisała w książce życie mieszkańców bloku, którzy choć tworzą wspólnotę, tak naprawdę wiedzą o sobie niewiele.

Każda rodzina pragnie, zgodnie ze swoim planem, przygotować się do świąt Bożego Narodzenia, jednak na drodze pojawiają się różne rodzinne perypetie. Zabiegani ludzie, próbujący rozwiązać swoje problemy, zapominają o tym, co jest w życiu najważniejsze, ale na szczęście ktoś im o tym przypomni...

Sądzę, że po tę książkę mogą sięgnąć wszyscy, gdyż autorka świetnie poprowadziła narrację, pisząc prostym językiem, zrozumiałym zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników. Uważam, że wielką zaletą tego utworu są przeplatające się historie bohaterów, co buduje swego rodzaju napięcie w oczekiwaniu na poznanie ich dalszych losów. Moim zdaniem każdy element tego dzieła ma znaczenie, np. okładka, która świetnie oddaje nastrój treści.

Chciałbym polecić tę książkę wszystkim, którzy pragną wolną chwilę spędzić z lekką, przyjemną lekturą. Sądzę, że idealnym momentem na spotkanie z bohaterami jest czas świąt.

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ