UA-140650925-1

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00

To, co wojsko lubi najbardziej…

31 maja 2019r. klasy 1b i 2a „wojskowe” wyjechały do Niechłodu na zajęcia z terenoznawstwa. Była to podróż w „nieznane” - na lekcję z mapą i kompasem. Wszystko rozpoczęło się od wykładu z podstaw posługiwania się mapą i busolą. Drugim zadaniem było nauczenie się odliczania paro-kroków - niezbędnych do odmierzania odległości w terenie.

No, a trzecie zadanie choć niełatwe, bo w lesie, to już to, co adepci klas wojskowych lubią najbardziej, czyli mapa, kompas i marsz w poszukiwaniu wyznaczonych punktów.

Po około trzech godzinach wszystkim udało się bezbłędnie odnaleźć wyznaczone punkty i wrócić do Wesołego Rancza, w którym rozpalili ognisko, usmażyli i zjedli kiełbaski oraz pyszne czekoladowe ciasto na deser. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Krobi i nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć w terenie.