UA-140650925-1

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00

Moje serce należy do ciebie

Alessio Puelo

„Moje serce należy do ciebie”

Akcja powieści rozgrywa się w Kolumbii oraz we Włoszech. Osiemnastoletnia dziewczyna – Ylenia toczy beztroskie życie u boku rodziny i przyjaciół. Zmienia się to diametralnie, gdy dowiaduje się od swojego ojca o przeprowadzce do Włoch – swojego ojczystego kraju. Nie chce tego robić, lecz tak naprawdę nie zna prawdziwego powodu tej decyzji.

Gdy przyjeżdża na miejsce, poznaje nowych znajomych, a także chłopaka – Alexa, który zostanie w jej życiu do końca. Stara się ułożyć wszystko od nowa, lecz jedna informacja to burzy. Po usłyszeniu, że przez wadę serca zostało jej kilka miesięcy życia, dziewczyna z dnia na dzień jest coraz słabsza i nie ma nadziei na przeżycie. Momentami jej świat tonie w gruzach z powodu nieporozumień, lecz nagle wszystko się zmienia, poprzez zdarzenie, które jest jednocześnie dla niej światłem oraz mrokiem.

Historia przemawia do nastolatków, jak i do dorosłych. Możemy w niej zobaczyć dwa punkty widzenia – rodziców oraz ich dziecka. Skłania ona do refleksji nad tym, co jest ważne w życiu. Autor przedstawia istotny w dzisiejszych czasach temat dotyczący transplantacji. Otwiera oczy na rzeczywistość, ukazując historię, która może zdarzyć się również nam. Dociera głęboko do naszej świadomości.