WAKACJE

WAKACJE juz za ... 22.06.2018 9:00

Z wizytą w Bawarii 2018

Uczniowie ZSOiZ w Krobi – już po raz kolejny - mogli wziąć udział w integracyjnym wyjeździe do Niemiec, a konkretnie, do pięknego miasta w Bawarii – Bad Wörishofen. Wymianę polsko – niemiecką możemy śmiało nazwać już naszą lokalną tradycją. A co za tym idzie? Za każdym razem, wracając w te malownicze tereny, czujemy się jak we własnych domach.

Każdego roku witamy siebie nawzajem z otwartymi ramionami i z szerokim uśmiechem na twarzy. Tym razem również tak było. Pomimo początkowych utrudnień na drodze, spowodowanych pogodą, cała podróż przebiegła wszystkim niezwykle szybko, co więcej - w przyjacielskiej atmosferze. Po przyjedzie do szkoły, zostaliśmy przywitani przez dyrekcję i nauczycieli, a później wszyscy powędrowaliśmy do swoich "nowych" domów. Niedziela była DNIEM Z RODZINĄ, dlatego każdy z nas miał w tym czasie przygotowane inne atrakcje i zajęcia. Jedni odpoczywali w popularnych, uzdrowiskowych termach, inni zwiedzali miasto, poznawali nowe smaki, ale też spacerowali i rozmawiali, dowiadując się czegoś nowego o sobie nawzajem. Poniedziałek był pierwszym dniem w szkole. Podzieleni zostaliśmy na trzy grupy: KUCHNIA, RZEMIOSŁO i DEBATA. Przez kolejne dni wszyscy razem współpracowaliśmy w tych projektach. W kuchni gotowaliśmy przepyszne dania, które później kosztowaliśmy w dzień pożegnania. W grupie rękodzielniczej robiliśmy czapki na szydełku. Oczywiście nie każdemu to się udawało, ale było przy tym mnóstwo frajdy i śmiechu. Ostanie zajęcia odbywały się pod hasłem: „Nasze rodziny dawniej i dziś”. Jednego dnia zorganizowano nam turniej sportowy z nagrodami, w którym brali udział opiekunowie obu grup. Wszyscy porozumiewaliśmy się w języku angielskim, dzięki czemu nasze umiejętności językowo - komunikacyjne zyskały wyższy poziom. Jedną z wielu atrakcji było też zwiedzanie najpopularniejszego zamku w Niemczech - Neuschwanstein. Co więcej, udało nam się osobiście przejść przez most znajdujący się nad przepaścią - Hihgline179 (znajdowaliśmy się wtedy w Austrii). Odwiedziliśmy władze miasta Mindelheim, a przy tym zwiedziliśmy ciekawe i zabytkowe tereny. Niestety, wszystko, co dobre, zawsze szybko się kończy, dlatego nasz tygodniowy pobyt w powiecie Unterallgau również musiał dobiec końca. Myślę, że każdy z nas wrócił do Polski z pewnym bagażem doświadczeń. Poznaliśmy nową kulturę i zawarliśmy przyjaźnie na całe życie, a pojęcia typu: piknik na dworze, cup song, czy PETZ, na pewno długo zostaną w pamięci uczestników wymiany.