UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 107 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

To był prawdziwy spacer w chmurach…

5 marca 2020r. ZSOiZ w Krobi odwiedziła pani Daria Dudkiewicz – Goławska – Mistrzyni Świata w Lotach Balonem. W niemal dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyły klasy: IbL (grupa językowa) oraz  IIbL (grupa językowa i wojskowa). Pani Daria opowiedziała uczniom o sobie i o tym, jak zaczęła się jej przygoda z baloniarstwem, omówiła też budowę balonu.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak wyglądają mistrzostwa w lotach balonem, usłyszeli też o najważniejszych wydarzeniach w historii, które związane są z tą dyscypliną sportu. Młodzież zainteresowała się szczególnie tym, jak można zdobyć licencję pilota. Pani Daria podkreśliła również, jak bardzo przydaje się znajomość języka angielskiego. Spotkanie upłynęło w cudownej atmosferze. Młodzi ludzie przekonali się, że warto mieć pasje i spełniać marzenia. Znajomość języków okazuje się w dzisiejszym świecie niezbędna. Uczniowie obiecali pani Darii, że będą często spoglądać w niebo….

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg balon 1.jpg balon 2.jpg balon 3.jpg balon 4.jpg balon 5.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ