UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 96 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

W poszukiwaniu studenckiej przyszłości…

7 listopada klasy IIIaL i IIIbl wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Wrocławia. Tegoroczni maturzyści zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Zachwyciły ich Aula Leopoldyńska – największa i najbardziej reprezentacyjna sala gmachu głównego – to jedyne w Polsce tak dobrze zachowane świeckie wnętrze barokowe oraz Oratorium Marianum - z równie bogatym wystrojem i wyposażeniem.

Przyszli studenci sporo czasu spędzili na tarasie widokowym Wieży Matematycznej. Obejrzeli też Obserwatorium Astronomiczne z pierwszym przyrządem – wytyczoną na posadzce pomieszczenia Wieży linią południkową. Jest to jedyny tego typu instrument w Polsce. Uczestnicy wyprawy spacerowali też klimatycznymi uliczkami miasta, szukając śladów WROCŁAWSKICH KRASNALI. Niektórzy nieśmiało stwierdzili, że jeśli egzamin maturalny wypadnie pomyślnie, zasilą szeregi Uniwersytetu Wrocławskiego.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ