UA-140650925-1

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 141 Days

Wizyta w ratuszu i USC

25 października klasa IaL, w ramach doradztwa zawodowego,  wraz z wychowawczynią - Panią Hanną Dolatą - udała się do Urzędu Miejskiego.

Po wejściu do ratusza przywitał nas Pan Adam Sarbinowski. Wytłumaczył on nam znaczenie błędnie rozumianego słowa „gmina''.

Objaśnił, iż oznacza ono „wspólnotę mieszkańców''. Następnie, oprowadził nas po  budynku, omawiając funkcje poszczególnych pomieszczeń i zadania powierzone pracownikom. Zwieńczeniem wizyty w ratuszu były odwiedziny w gabinecie burmistrza Gminy Krobia, Pana Łukasza Kubiaka. Tam dowiedzieliśmy się, z jakimi obowiązkami wiąże się ta funkcja oraz jakie decyzję trzeba podejmować, sprawując to stanowisko.

Następnie przeszliśmy na Wyspę Kasztelańską, gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego. Tam również poznaliśmy przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń oraz funkcje sprawowane przez pracowników.

Na koniec każdy z nas otrzymał fotoksiążkę z okazji stulecia Gminy Krobia, po czym grupa wojskowa udała się do szkoły na dalsze zajęcia. To był bardzo pouczający, ale i przyjemny dzień.

W ratuszu 1.jpg W ratuszu 3.jpg W ratuszu 4.jpg W ratuszu 5.jpg W ratuszu 6.jpg W ratuszu 7.jpg