UA-140650925-1

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 141 Days

NIECODZIENNA WIZYTA W PRZEDSZKOLU

25 października był dniem pełnym emocji dla tegorocznych maturzystek – Oli Kryłowskiej i Zosi Andrzejewskiej. Tuż po próbnym egzaminie maturalnym z języka angielskiego miał miejsce drugi tego dnia test z tegoż przedmiotu. Dziewczyny udały się do Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi, by podzielić się swoją wiedzą z dziećmi z grupy „Biedronek”.

Ta niecodzienna lekcja rozpoczęła się oczywiście od przywitania z młodszymi kolegami i koleżankami. Następnie dzieci, przy pomocy obrazków, które były jednocześnie kolorowanką na „wolną chwilę”, nauczyły się kilku angielskich słówek, np. świnka – pig, których znajomość była przydatna w zrozumieniu później przeczytanej bajki. Przedszkolacy, znając tych kilka wyrazów, bez problemu odpowiedzieli na zadaną im zagadkę:

„Jak myślicie, jaką bajkę dzisiaj przeczytamy?”.

Zgodnie z odpowiedzią dzieci, przyszłe maturzystki przeczytały im bajkę pt. „Trzy małe świnki” w obu językach.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uśmiechy malowały się zarówno na twarzach przedszkolaków jak i młodych nauczycielek. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnej lekcji.