UA-140650925-1

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 173 Days

ŚWIĘTO EDUKACJI Z UŚMIECHEM

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem każdego pracownika szkoły i ucznia. Nie odbywają się w tym czasie zajęcia edukacyjne, ale 14 października wszyscy tradycyjnie zbierają się w auli ZSOiZ w Krobi, żeby razem obejrzeć program artystyczny przygotowany na tę okazję przez młodzież.

W tym roku akademia podzielona była na kilka części.

Skecze kabaretowe w krzywym zwierciadle pokazały pracę nauczycieli na przykład w czasie wywiadówki. Gromkim śmiechem reagowała widownia na modeli i modelki, prezentujących stroje zaprojektowane specjalnie dla pedagogów z uwzględnieniem wykładanego przez nich przedmiotu. Ostatnim punktem programu był konkurs wiedzy dla nauczycieli (pogrupowanych w trzyosobowe zespoły), którzy musieli zmierzyć się ze specyficznymi pytaniami ułożonymi przez ich uczniów. Punkty można było zdobyć za wiedzę o cenie drożdżówki w sklepiku, sukcesie naszej szkolnej drużyny piłkarskiej czy liczebności poszczególnych oddziałów. Zwycięska grupa otrzymała „cudowne” czerwone długopisy, które mają służyć tylko do wpisywania dobrych ocen na sprawdzianach.

Oprawa muzyczna całości należała do utalentowanych wokalistek z ZSOiZ,
a słowa finałowej piosenki były pięknymi życzeniami dla wszystkich zgromadzonych: „Życzymy sobie i Wam, by nas było stać, na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół…”.