UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 203 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

CZASEM SŁOŃCE, CZASEM ŚNIEG – WSPOMNIENIE Z ZIELONEJ SZKOŁY

Jak nakazuje przemiła tradycja ZSOiZ w Krobi, wrzesień jest czasem wyjazdu drugoklasistów na tygodniową Zieloną Szkołę. W tym roku nie mogło być inaczej, 16.09.2019 roku dwa autokary, zapakowane po brzegi bagażnika, wyruszyły do Krakowa, gdzie rozpoczynał się program zwiedzania. Na miejscu zebranych powitała słoneczna pogoda i ziejący ogniem smok pod wawelskim wzgórzem.

Tylko chwila na klasowe zdjęcia i trzeba było dotrzymywać kroku dwóm przewodnikom oprowadzającym po katedrze, Collegium Maius UJ, Starym Rynku, Sukiennicach. Pod koniec dnia młodzież z opiekunami pojechała do miejsca zakwaterowania – Białego Dunajca.

Pomimo pochmurnego, wtorkowego poranka, wszyscy wyruszyli na pierwszą wędrówkę po Tatrach. Doliną Kościeliską poprzez zakamarki Jaskini Mroźnej aż do upragnionego schroniska górskiego na Hali Ornak, gdzie można było odpocząć w promieniach ciepłego słońca.

Drugi dzień rozpoczął się deszczem, ale po dojechaniu autokarami na miejsce spływu Dunajcem, pogoda się poprawiła. 12-osobowe tratwy - obsługiwane przez flisaków - wyruszyły w dwugodzinny rejs u podnóża Pienin. Wieczorem zmarznięci ochotnicy mogli się rozgrzać w basenach termalnych nowego ośrodka w miejscowości Chochołów. Strome zjeżdżalnie, jacuzzi, baseny siarkowe, rwące rzeczki i wiele innych atrakcji nie pozwoliły się nudzić aż do zmierzchu.

Kolejna piesza wycieczka po Tatrzańskim Parku Narodowym prowadziła do Morskiego Oka. Już w połowie drogi można było poczuć mroźny powiew zmieniającej się aury. Kilkaset metrów przed schroniskiem czekał już bałwanek, witający turystów na drewnianej ławce. Schronisko przyniosło możliwość rozgrzania się, choć zdecydowana większość wolała poświęcić przerwę na fotografowanie pięknych widoków.

W ostatnim dniu Zielonej Szkoły wszyscy mogli pospacerować kultowymi Krupówkami, kupić oscypki, ciepłe skarpety i ciupagę na pamiątkę (wielu wybrało cieplutkie zakątki zakopiańskich kawiarenek). Droga do domu minęła szybko, podobnie jak cały wyjazd, bo przecież to, co dobre…

zielona sz 1.JPG zielona sz 2.JPG zielona sz 3.JPG zielona sz 4.JPG zielona sz 5.jpg zielona sz 6.jpg zielona sz 7.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ