UA-140650925-1

Znak Jakości Szkoły 2020

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 33 Days

NIECODZIENNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

4 czerwca w ZSOiZ w Krobi pojawili się niezwykli goście - Mara z Portugalii i Hilal z Turcji, które przyjechały z Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie, gdzie mieszkają od kilku miesięcy i spotykają się z uczniami, aby wspólnie poznawać różnorodność kulturową krajów Europy oraz doskonalić język angielski.

Uczniowie klas I i II językowej z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Mara i Hilal zaproponowały im szereg zadań, które pozwoliły zmniejszyć barierę językową, a także rozwinąć umiejętność współpracy z innymi. Zajęcia rozpoczęły się od energizera, czyli krótkiej zabawy, która pozwoliła uzyskać dużo pozytywnej energii. Następnie - poprzez wzajemne poznawanie się, krótkie rozmowy w parach na temat wakacji i podróżowania po różnych europejskich krajach – uczniowie dotarli do ostatniego zadania, jakim był “marshmallow challenge”.

Uczestnicy tej niezwykłej lekcji języka angielskiego zgodnie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnych spotkań.