UA-140650925-1

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00

Zawody dla klas mundurowych

25 maja dziewięcioro uczniów klas I i II liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Zawody odbyły się na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku, a do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny z całej Wielkopolski.

Drużyny rywalizowały w 5 konkurencjach:

- strzelanie z KBKS-u,

- rzut granatem,

- marszobieg na dystansie 5km,

- przenoszenie rannych do miejsca ewakuacji,

- przenoszenie skrzynek z amunicją na dystansie 35m.

W skład drużyny z ZSOiZ w Krobi weszli: Zosia Kręgielczak, Szymon Stępień, Kamil Sojka, Tomek Żeglarski, Szymon Brzeskot, Jakub Nowak, Dawid Gościański, Michał Kamiński i Eryk Kędzia.

Wszystkie startujące drużyny dały z siebie wszystko, a przyjazna atmosfera, dobra pogoda i jeszcze lepsza grochówka sprawiły, że mimo braku awansu do finału ogólnopolskiego i  zajęcia 6 miejsca, tegoroczne zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych i obiecujemy, że za rok powalczymy o awans.