MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 172 Days

Inauguracja kampanii “Drugie życie”

26 października wzięłyśmy udział w inauguracji kampanii “Drugie życie”. W składzie: Natalia Kempa, Agata Paikert i Zofia Andrzejewska pod opieką pani Emilii Śniegockiej wyruszyłyśmy autobusem z Krobi o 7.20.

Kiedy dotarłyśmy do Poznania czekało już na nas pierwsze zadanie jakim była gra miejska.

Podczas zabawy odwiedziłyśmy kilka miejsc, gdzie spotkałyśmy ludzi w różny sposób związanych z transplantologią, którzy pomogli nam obalić dotyczące jej mity. Dowiedziałyśmy się m.in., że transplantację można przeprowadzić kilkakrotnie, a także, że życie po przeszczepie jest nowym, lepszym życiem. Następnym punktem była konferencja, która odbyła się w Sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego. Miałyśmy okazję poznać ludzi po przeszczepie i ich historie, a także medyczne i prawne aspekty transplantacji oraz stanowisko różnych religii wobec tej metody leczenia. Na koniec otrzymałyśmy pakiety, które pomogą nam promować transplantację w naszym otoczeniu. Z uśmiechami na twarzach oraz głowami pełnymi wiedzy i pomysłów na przeprowadzenie akcji, w godzinach popołudniowych wróciłyśmy do domu.

drugie zycie 1.jpg drugie zycie 2.jpg drugie zycie 3.jpg drugie zycie 4.jpg