UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Brawo Oliwia!

Czy współczesna młodzież chętnie sięga po strofy naszego narodowego poematu? Okazuje się , że mimo upływu czasu ta trudna forma dla młodych ludzi jest nadal atrakcyjna, o czym świadczył przebieg konkursowych zmagań pod hasłem #Pan Tadeusz.

12 października br. w gościnnych progach CDN w Lesznie odbyły się eliminacje półfinałowe konkursu recytatorskiego, którego głównym „bohaterem” był właśnie tekst A. Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maria Konczewicz z klasy 3bL i Oliwia Kurpisz z klasy 3aL. Obydwie przygotowały ponad 40-wersowy fragment utworu. Ostatecznie do ścisłego finału zakwalifikowała się Oliwia, która urzekła jurorów swoją interpretacją dialogu Telimeny i Tadeusza. Rejon leszczyński reprezentowało w sumie 4 recytatorów. Gala finałowa konkursu odbyła się 26 października 2018 r. o godz. 11.00 w Auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie i zgromadziła 15 najlepszych interpretatorów tekstu „Pana Tadeusza” z całego województwa wielkopolskiego. Oliwia za swój występ została nagrodzona czytnikiem e-book. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość wysłuchania tekstu epopei narodowej w wykonaniu aktora P. Cyrwusa i najsłynniejszej polskiej lektorki K. Czubówny, która zachwyciła wszystkich słuchaczy niezwykłą barwą głosu i mistrzostwem interpretacji.

oliwia 1.jpg oliwia 2.jpg oliwia 3.jpg oliwia 4.jpg oliwia 5.jpg oliwia 6.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ