UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 28 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Podróż w czasie…

Dnia 19 września 2018r. klasa 1bL wyjechała wraz z opiekunkami – panią Beatą Ziemlińską i panią Ewą Selwod - na wycieczkę do Biskupina, gdzie odbywał się XXIV Festyn Archeologiczny pod hasłem „Archeomarket . Od wymiany po stragany”.

Już pierwsza inscenizacja wzbudziła ciekawość uczestników wyprawy i utwierdziła ich w przekonaniu o tym, jak wytrawnym politykiem był pierwszy historyczny władca państwa polskiego. Widzowie mogli zobaczyć starcie wojów Mieszka I i cesarza niemieckiego oraz usłyszeć szczęk oręża. Mieszko I marzył o pokoju i dobrych relacjach z sąsiadami, ale na własnych warunkach, dlatego też obok rozwiązań siłowych wprowadzał również pokojowe, czego przykładem – ku wielkiemu zdziwieniu uczniów - był wielbłąd, przekazany jako dar cesarzowi niemieckiemu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też obozowisko łowców i zbieraczy oraz osadę pierwszych rolników, gdzie oglądali najstarsze wozy, a także gładzone narzędzia. Dowiedzieli się, jak wyglądała „kuchnia" w epoce kamienia. Dużo czasu spędzili w archeomarkecie, gdzie usłyszeli sporo na temat historycznego tatuażu, mogli poprzymierzać stroje, jak również zrobić dla siebie biżuterię z motywami słowiańskimi. W czasie kolejnych prezentacji dowiedzieli się wiele o dawnych sposobach płatności i o kupcach podróżujących „szlakiem bursztynowym” na ziemie polskie.

Ogromne wrażenie na uczniach wywarła również inscenizacja walk gladiatorów, wśród których ulubieńcem okazał się Rogatus. Obejrzeli oni także obóz legionistów rzymskich.

Wycieczka spełniła swoje cele – jej uczestnicy dużo się nauczyli, a oprócz tego, mieli okazję się zintegrować. Cała klasa wróciła zadowolona z wyjazdu i już wyczekuje kolejnego festynu!

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ