UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2021 9:00 221 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

VI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS TRZECICH GIMNAZJALNYCH

Dnia 30 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi został przeprowadzony VI Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego dla Klas Trzecich Gimnazjum. W tym roku w międzyszkolnych rywalizacjach wzięło udział 38 uczniów z 9 Szkół Podstawowych z III klasami gimnazjalnymi powiatu gostyńskiego:

z Bodzewa, ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Gostyniu, z Krobi, Pępowa, Pudliszek, Piasków, Ponieca, Pudliszek i Żytowiecka. 27 uczniów sprawdzało swoje umiejętności z języka angielskiego i 11 z języka niemieckiego. Każda ze szkół mogła zgłosić po trzech uczniów z każdego języka.

Konkurs zorganizowano w celu rozwijania i pogłębiania zainteresowań lingwistycznych oraz motywacji do nauki języków obcych. Składał się on z testu pisemnego obejmującego zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, umiejętności komunikowania się oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie III klasy gimnazjum. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 40 za poprawnie rozwiązany test.

Po napisaniu testu gimnazjaliści i ich opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem w auli szkolnej. W tym czasie komisja składająca się z nauczycieli języków obcych ZSOiZ w Krobi sprawdzała prace konkursowe.

Honorowym patronem konkursu tradycyjnie był burmistrz Krobi Sebastian Czwojda. Włodarz gminy, Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi ufundowali atrakcyjne nagrody: dyplomy, sprzęt elektroniczny, książki, bilety wstępu do kina Szarotka w Krobi na dowolnie wybrany seans filmowy i słodkie niespodzianki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagrody. Nagrody zwycięzcom i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyli burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, wicedyrektor ZSOiZ w Krobi Iwona Ostach oraz nauczyciele języków obcych w ZSOiZ w Krobi.

Laureatami VI edycji konkursu zostali:

  1. z języka angielskiego:
  • miejsce I-     Karolina Tomczak– SP w Piaskach- 30 pkt
  • miejsce II-     Kinga Kryś– SP w Pępowie- 29 pkt
  • miejsce III-     Zuzanna Bartkowiak– SP w Piaskach- 28 pkt
  1. z języka niemieckiego:
  • miejsce I-     Weronika Kwiecińska– SP w Piaskach- 30,5 pkt
  • miejsce II-     Karol Maćkowiak– SP nr 3 w Gostyniu- 29 pkt
  • miejsce III -   Aleksandra Skrzypczak– SP w Pępowie- 27,5 pkt

Wyniki konkursu były efektem pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli języków obcych, dlatego również opiekunowie otrzymali podziękowania w formie dyplomów za przygotowanie swoich podopiecznych do językowych zmagań.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom języków obcych dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy wyników. Zapraszamy do kolejnej międzyszkolnej rywalizacji w przyszłym roku.

konkursJ 1.jpg konkursJ 2.jpg konkursJ 3.jpg konkursJ 4.jpg konkursJ 5.jpg konkursJ 6.jpg

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ