UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Witaj maj, 3 maj…

Święto Konstytucji 3 Maja zawsze gromadzi w auli ZSOiZ w Krobi wszystkich uczniów i nauczycieli. Z tej okazji młodzież przygotowuje akademię, która ma przypominać, że ważne wydarzenia historyczne mają silny wpływ na kształtowanie naszej tożsamości narodowej i współczesny wizerunek kraju.

27 kwietnia tego roku mogliśmy znów przenieść się w XVIII-wieczne realia
i posłuchać opowieści samego Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wątki z dawnych czasów przeplatały się z komentarzami dotyczącymi bieżących spraw Polaków. Podobnie zestawione zostały utwory muzyczne. Pierwsze wybrzmiały dźwięki patriotycznej melodii „Witaj majowa jutrzenko”, a finalnie posłuchaliśmy „Wiosny” Skaldów.

Młodzież kolejny raz udowodniła, że tematy historyczne nie są im obce. Ojczyzna to nie abstrakcyjne pojęcie, a patriotyzm może być radosny i pełen humoru.

konstytucja 1.JPG konstytucja 2.JPG konstytucja 3.JPG konstytucja 4.JPG konstytucja 5.JPG konstytucja 6.JPG konstytucja 7.JPG konstytucja 8.JPG

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ