MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 224 Days

Witaj maj, 3 maj…

Święto Konstytucji 3 Maja zawsze gromadzi w auli ZSOiZ w Krobi wszystkich uczniów i nauczycieli. Z tej okazji młodzież przygotowuje akademię, która ma przypominać, że ważne wydarzenia historyczne mają silny wpływ na kształtowanie naszej tożsamości narodowej i współczesny wizerunek kraju.

27 kwietnia tego roku mogliśmy znów przenieść się w XVIII-wieczne realia
i posłuchać opowieści samego Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wątki z dawnych czasów przeplatały się z komentarzami dotyczącymi bieżących spraw Polaków. Podobnie zestawione zostały utwory muzyczne. Pierwsze wybrzmiały dźwięki patriotycznej melodii „Witaj majowa jutrzenko”, a finalnie posłuchaliśmy „Wiosny” Skaldów.

Młodzież kolejny raz udowodniła, że tematy historyczne nie są im obce. Ojczyzna to nie abstrakcyjne pojęcie, a patriotyzm może być radosny i pełen humoru.

konstytucja 1.JPG konstytucja 2.JPG konstytucja 3.JPG konstytucja 4.JPG konstytucja 5.JPG konstytucja 6.JPG konstytucja 7.JPG konstytucja 8.JPG