UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Niecodzienna lekcja języka angielskiego!

13 marca 2018 roku ZSOiZ w Krobi odwiedzili Dicle i Aykut z Turcji. W ramach programu European Voluntary Service mieszkają oni od kilku miesięcy w Lesznie, spotykają się z uczniami, aby wspólnie poznawać różnorodność kulturową krajów Europy i doskonalić swój angielski.

Klasy 1b, 1a, 2a i 2b, uczestniczące w prezentacjach przeprowadzonych przez gości, miały szansę dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat Turcji i projektu EVS, który jest ciekawą możliwością edukacji pozaszkolnej. Dicle i Aykut okazali się niezwykle ekspresyjnymi osobami. Bariera językowa nie powstrzymała nikogo przed zasypaniem ich pytaniami, na które odpowiadali z uśmiechem. Był to dla uczniów świetny sprawdzian umiejętności z zakresu języka angielskiego w wyjątkowej formie. Na zakończenie młodzi gospodarze oprowadzili gości po szkole. Tego dnia opuścili ją zmęczeni, ale bogatsi o niezapomniane doświadczenie.

            European Voluntary Service to akcja programu "Młodzież w działaniu" Unii Europejskiej. EVS umożliwia międzynarodową wolontarystyczną pracę młodych ludzi z całej Europy. W ten sposób Unia Europejska wspiera projekty kulturalne, socjalne i ekologiczne. Wolontariat Europejski to akcja umożliwiająca wolontariuszom podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu. Powstał po to, by młodzi ludzie mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój przez doświadczenia związane z edukacją pozaformalną. W Wolontariacie Europejskim może uczestniczyć każdy w wieku 18-30 lat. Pobyt w zagranicznej organizacji trwa 2-12 miesięcy.

            Rozmowa z Dicle i Aykutem dla niektórych była też przedsmakiem tego, co czeka ich już niebawem, na wymianie w Niemczech :)

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ