^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 11 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

ZABAWA W PISARKI!

We wrześniu 2017 roku połączyła nas wspólna pasja, jaką jest czytanie książek. Chęć bycia, jak autorzy naszych ulubionych historii sprawiła, że podjęłyśmy decyzję o udziale w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU LITERACKIM pod hasłem:

Misja – książka! – edycja 2017/18, organizowanym przez wydawnictwo Ridero, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Polskiej Izby Książki oraz pod patronatem Instytutu Książki.

W składzie - Amelia Gronowska, Zuzanna Surma, Maria Konczewicz, Agata Paikert, Justyna Szpurka i Zofia Andrzejewska - rozpoczęłyśmy zabawę w pisarki. Każda z nas napisała jedno opowiadanie, którego artystyczną wizję w swoich ilustracjach zawarła Zofia Walczak. Motywem przewodnim naszych historii stał się DOM. Każdy tekst jest zupełnie inny i wnosi do życia czytelnika to, co zechce z niego zabrać. Stworzeniem wirtualnej wersji „Lokatora” zajęła się pani Monika Szwarczyńska, która bacznym okiem czuwała nad naszą pracą i pilnowała, byśmy zdążyły na czas. Potem nadszedł kolejny etap, jakim było głosowanie internautów. Początkowo nasza książka była na końcu listy, jednak wieczór ostatniego dnia głosowania okazał się bardzo owocny i dostałyśmy się do TOP 25, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym znajomym i nieznajomym, którzy może nawet nie wiedzą, jak bardzo pomogli nam swoim „kliknięciem”.

Usłyszałyśmy wiele ciepłych słów, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczne. Teraz pozostało nam trzymać kciuki i cierpliwie czekać na decyzję jury, które 18 marca ogłosi laureatów konkursu.

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ