UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00 14 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Niecodzienna lekcja języka polskiego…

7 grudnia 2017r. uczniowie klas maturalnych ZSOiZ w Krobi mieli okazję zobaczyć spektakl teatru objazdowego ”Forma”. Grupa przedstawiła najnowszą w swym repertuarze inscenizację - „Ferdydurke” - adaptację przedwojennej powieści Witolda Gombrowicza.

Młodzież mogła poznać losy trzydziestoletniego Józia Kowalskiego, który niespodziewanie został  zabrany przez swego dawnego nauczyciela do klasy szóstej. Spektakl pomógł widzom zrozumieć kluczowe dla powieści pojęcia - „gęba”, „pupa” i „łydka”, które służą metaforycznemu rozprawieniu się z problemami społecznymi i psychologicznymi, jakimi są nakładanie przez ludzi różnych masek, przyjmowanie form oraz zdziecinnienie. Na uwagę zasługuje fakt, iż całe widowisko zostało odegrane przez zaledwie dwoje aktorów, którzy aby odpowiednio oddać różnice między prezentowanymi na scenie postaciami, używali rozmaitych masek. W trakcie przedstawienia artyści wchodzili w interakcje z publicznością, które pokazały ich wysokie umiejętności w zakresie improwizacji oraz wywoływały salwy śmiechu wśród obecnej młodzieży, zdecydowanie rozluźniając atmosferę. Niekonwencjonalne metody zostały przyjęte z dużym entuzjazmem widzów, którzy zadeklarowali chęć ponownego udziału w podobnym wydarzeniu.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ