MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 171 Days

ZOSTALI OFICJALNIE PRZYJĘCI DO SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ!

Każdy pierwszoklasista, który wybiera ZSOiZ w Krobi, może być pewny, iż bliżej nieokreślonego dnia oficjalnie przestanie być „kotem”. Zważając na to, że od rozpoczęcia roku minęło sporo czasu, nadszedł moment na oficjalne przyjęcie kolejnego rocznika do grona społeczności szkolnej.

W czwartek - 16 listopada – uczniowie pięciu pierwszych klas chodzili korytarzami z dorysowanymi wąsami. Niektórzy z nich musieli mieć je poprawione pisakami, gdyż – w dziwnych okolicznościach - kredka za szybko się zmywała. Przez niecałe dwie godziny przeprowadzonych zostało dziewięć konkurencji. Pierwszoklasiści m. in. mruczeli na drabinie, rysowali portrety wychowawców, ubijali białka, pili mleko oraz szukali monety w mące. Klasy bardzo dobrze przygotowały się do piątego zadania, czyli wspólnego śpiewania. Zebrani usłyszeli powszechnie znane utwory: „Takiego Janicka”, „Miłość w Zakopanem”, a nawet piosenkę z „Fineasza i Ferba”. W tej konkurencji aż trzy drużyny otrzymały najwyższą ilość punktów. Tradycyjnie, nie mogło obyć się bez przebierania chłopaków w damskie stroje i ich prezentacji. Pojawiły się wtedy m. in. panie Karyna i Stanisława. Ostatecznie wygrała klasa 1e, czyli ,,Brygada Macieja’’ z 71 pkt. Już nie możemy się doczekać, jak będzie wyglądała zorganizowana przez nich uroczystość w przyszłym roku.